Mor na hranici – pozvánka na přednášku

V první polovině května bylo na základě dobrovolného vyšetření nalezeno ohnisko moru včelího plodu (MVP) v obci Ebersbach v těsné blízkosti české státní hranice. O případu jsme již podrobně informovali v příspěvku Mor na hranici. K dnešnímu dni zůstává situace prakticky neměnná.  Ochranné pásmo na německé straně je stále 1 km a pravděpodobně nebude rozšířeno. Německá veterinární správa (LÜVA) zaslala Státní veterinární správě ČR oficiální dopis, ve kterém na ohnisko upozorňuje. KVS v Ústí nad Labem zprávu obdržela, ale žádné kroky nechystá. Podobně netečná je i OO ČSV Děčín. Včelaři z dotčeného okolí celkem logicky propadají nervozitě. Nezbývá, než si pomoci sami.

Vážení přátelé včelaři,
srdečně vás zveme na přednášku o moru včelího plodu, která se uskuteční v pátek
24. června v 17.00 hodin ve spolkovém domě ZO ČSV Varnsdorf
(ul. Bratislavská naproti škole).

Situaci v našem okolí krátce shrne pan Ladislav Dlouhý, předseda. Přednášku o moru pro vás připravil Jakub Dolínek (PSNV), profesionální včelař se zkušeností praxe prohlížitele včelstev z nedalekého Liberecka. Hovořit bude o diagnostice moru (včetně diferenciální) a způsobech jeho šíření. Dále promluví o prevenci, opatřeních při výskytu, desinfekci apod. Diskutovat s ním budete moci o zkušenostech z jeho kraje, kde je nyní problematika MVP velmi aktuální.
Vstupné je 50,- Kč.

Zamýšlenou účast, prosím, hlaste předem panu ing. Ladislavu Dlouhému e-mailem na lada.dlouhy@seznam.cz, či telefonicky na čísle 728 858 673.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *