Naše výrobky opět certifikované

Med od našich včel a výrobky z vosku se v letošním roce opětovně ucházely o získání certifikátu „Českosaské Švýcarsko – regionální produkt“, který uděluje Asociace regionálních značek ve spolupráci s místním koordinátorem, společností České Švýcarsko, o.p.s. Již potřetí jsme uspěli!

„Certifikát podporuje řemeslné výrobky, potraviny a přírodní produkty šetrné k životnímu prostředí, se zaručeným původem z daného území a s vazbou k tomuto území vyjádřenou naplněním (některého nebo všech) specifických kritérií týkajících se tradice, podílu ruční práce, podílu místních surovin a specifičnosti pro daný region. (…) Základní podmínkou pro udělení regionální značky je plnění zákonných předpisů a norem pro daný provoz (hygienické a technické normy, bezpečnost práce apod.).“ (O principech udělování značek z webu koordinátora.)

Naše výrobky jsou certifikovány pod názvem „Apiprodukty ze Včelího ráje„. Jedná se především o panenský med pocházející pouze z nově vytvořených panenských plástů. Chuť medu je tak čistá a ryzí a riziko kontaminace cizorodými látkami mizivé. Med svými chuťovými i vizuálními vlastnostmi charakterizuje krajinu, ze které pochází – čistou a nespoutanou, plnou neproniknutelných lesů, osluněných luk i malých sadů vonících květy starých ovocných stromů.

Certifikovaným výrobkem jsou kromě medu voskové odlitky s regionálními motivy sloužící jako drobná voňavá upomínka na region Českosaského Švýcarska (ledňáček, roubená chalupa, Mariina vyhlídka). Mohou být kdykoliv roztaveny a využity v domácnosti, třeba při výrobě domácí kosmetiky, voskování dřevěného nábytku či při výrobě svíček. Detaily každého výrobku jsou dodělány ručně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *